Ulica Piotrkowska w Łodzi

Ulica Piotrkowska w Łodzi to jedno z miejsc, które traktowane są niczym prawdziwa legenda. Turysty przybywają tam tłumami, aby poznać tajemnice tej magicznej ulicy. Dlaczego Ulica Piotrkowska w Łodzi jest tak znana? W czym tkwi jej sekret?

Ulica Piotrkowska w Łodzi to jedna z najdłuższych i najbardziej znanych ulic handlowych w Polsce. Liczy aż 4,2 kilometra, co sprawia, że doskonale nadaje się na długi, trwający około godziny spacer. Jeśli ktoś ma ochotę na naprawdę solidną przechadzkę, może przejść ulicę w jedną i w drugą stronę – to doskonały sposób na to, aby spalić nieco kalorii i zwiedzić tę wyjątkową ulicę. Ulica Piotrkowska w Łodzi od początku stanowiła oś centralną, wokół której budowało się i rozwijało całe miasto. Dzisiaj Łódź jest jednym z największych i najbardziej znanych miast w Polsce. Przechadzając się ulicą Piotrkowską warto pamiętać o tym, że to właśnie ona dała początek całej, dzisiaj doskonale prosperującej, Łodzi. Niestety Ulica Piotrkowska w Łodzi znacznie podupadła po drugiej wojnie światowej – w czasie działań wojennych najpiękniejsze budynki uległy zniszczeniom. Na szczęście liczne inicjatywy władz miast sprawiły, że dzisiaj ulica ta stanowi wizytówkę miasta Łódź. Warto jednak wiedzieć, że obecnie Ulica Piotrkowska w Łodzi jest węższa niż przed drugą wojną światową, i to znacznie, bo aż o 17 metrów. Nie zmienia to jednak faktu, że stanowi ona cenną pamiątkę po przeszłości, kiedy to przez Łódź przetoczyły się niemieckie wojska, niszcząc wszystko, co napotkały na swojej drodze.

Ulica Piotrkowska w Łodzi to miejsce, które nie tylko warto, ale wręcz należy odwiedzić. W połączeniu z innymi, jakże ciekawymi atrakcjami turystycznymi w Łodzi sprawia, że miasto to jest wyjątkowo interesującym kierunkiem weekendowych podróży.

  • Ulica Piotrkowska w Łodzi to jedna z najdłuższych i najbardziej znanych ulic handlowych w Polsce. Liczy aż 4,2 kilometra, co sprawia, że doskonale nadaje się na długi, trwający około godziny spacer.
    Ulica Piotrkowska
  • Szkoły filmowe, która wykształciła wielu cenionych na całym świecie reżyserów, takich jak między innymi Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Zanussi czy Andrzej Wajda. Każda młoda osoba, która wiąże swoją przyszłość z filmem i naprawdę pasjonuje się kinem, powinna z całą pewnością rozważyć studia w Łodzi.
    Edukacja
  • Najbardziej znane atrakcje turystyczne w Łodzi to między innymi Ogród Botaniczny, Park Staromiejski w Łodzi, Muzeum Miasta Łódź, Miejski Ogród Zoologiczny, Centrum Nauki Eksperymentarium, Skansen łódzkiej architektury drewnianej, Se-Ma-For, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Muzeum książki artystycznej, a także znana w całej Polsce ulica Piotrkowska.
    Atrakcje